Logo Destek

Logo E-fatura versiyon değişimi

 

GeneralForm'da birden fazla KDV oranı olan Dövizli Faturaların TL Toplam - Hesaplanan KDV alanında iki KDV oranı tutarı tek kolonda yan yana yazıyordu, ayrı yazılması sağlandı.
Gelen satır iskontolu fatura ERP'ye kayıt edilirken satır iskontoları toplanarak genele yazılıyordu, satır iskontolarının ilgili satırlara yazılması sağlandı.
Serbest Bölgeye İhracat Fişi olarak gönderilen faturaların tipi İSTİSNA olarak değiştirildi. İstisna kodunun fatura içerisindeki ürün malzeme ise 301, hizmet ise 302 olarak set edilmesi sağlandı.
GeneralForm öndeğer tasarımına Satır Açıklaması kolonu eklendi.
LogoConnect üzerinden UBL 2.1 formatında oluşturulan Uygulama Yanıtı Zarfları şematrona takılıyordu, zarfların şematrona takılmaması sağlandı.
LogoConnect'te Gelen Faturalar için tanımlanan Hazır Şablonların isimlerinin açıklayıcı olması sağlandı.
LogoConnect'te Klasör Çözümü kullanan firmalarda Cari Hesap Parametrelerinde Gelen Faturalar için Hazır Şablon tanımlandığında Hazır Şablon otomatik olarak çalışmıyordu, çalışması için UBL'den Yeniden Oku işleminin yapılması gerekiyordu. Tanım bulunması halinde şablonların alım sırasında otomatik olarak çalışması sağlandı.
Oracle veritabanı ile çalışan LogoConnect'de Devir esnasında hata alınıyordu, hata alınmaması sağlandı.
Kolay Ödeme seçeneklerinde Cari Hesaba Ödeme ve Fiş Ödeme seçeneklerinde yeni bir kayıt girildiğinde İzleme Kayıtlarında Ekle işleminde TRANSID alanına .xml değeri yazılıyordu, alana TRANSID değerinin yazılması sağlandı.
e-Fatura gönderiminde TC Kimlik Numarasının Ad Soyad bilgisinin Cari Karttaki İlgili1- İlgili2 alanları yerine Ad - Soyad bölümünden okunması sağlandı.
LogoConnect Doküman Parametrelerinde "Aynı Zarfın Alınmasına İzin Ver" parametresi ZARFID üzerinden kontrol yaptığı için Klasör Çözümü kullanan firmalar bu parametreyi kullanamamaktaydı, parametre Klasör Çözümü kullanan firmalar içinde çalışacak şekilde düzenlendi.
LogoConnect Gelen e-Fatura ve Bankacılık işlemlerinde iki kayıt seçili iken İncele seçeneği seçildiğinde hiçbir işlem yapılamıyordu, üzerinde durulan kaydın incelenmesi sağlandı.
J-Guar Gönderilecek ve Zarflanacak Ekranı/Filtreler/Cari Hesap Kodu ve Cari Hesap Açıklamasına göre filtreleme yapılmak üzere seçim butonuna tıklandığında Abstract Error hatası alınıyordu, hata alınmaması sağlandı.
ERP'de Satınalma Faturası üzerinden İade Et ile oluşturulan Satınalma İade Faturasının kalemlerinden satır silinerek sadece bir kısım satırın iade edilmesi durumunda LogoConnect'te oluşan UBL'de yazı ile yazılan tutarda Satınalma faturasının toplam tutarı yazılıyordu, Satınalma İade faturasının tutarının yazılması sağlandı.
LogoConnect e-Fatura Raporlarına Durum Kodu filtresi eklenmiştir.
LogoConnect Arşiv Giden Uygulama Yanıtı Zarflarında alıcının unvanı kolonuna veri yazılmamaktaydı, alıcı unvanın yazılması sağlandı.
LogoConnect e-Fatura uygulamasında Gelen Kutusu ve Genel - Posta Kutusu ekranların da olan F9 Menüsü ZarfId Kopyala seçeneği diğer ekranlara da eklendi.
LogoConnect İzleme Kayıtları Açıklama - ETTN alanı ve ERP üzerinde LogoConnect Hareketleri TransactionID alanı boş gözükmekteydi, alanların dolu gelmesi sağlandı.
Ticari Ürün SYS'de yerel para birimi TL seçili iken LogoConnect'ten ERP'ye kayıt edilen TL faturaların CURR_INVOICE alanı 160 olarak set ediliyordu, alanın 0 olarak set edilmesi sağlandı.
LogoConnect gelen ve giden sekmelerin de faturalar Oluşturulma ve Alınma Tarihine göre doğru sıralanmıyordu, sıralamanın doğru yapılması sağlandı.
.zip dosyası hatalı olduğu için LogoConnect'te alınamayan zarfların LogoConnect'te alınması sağlandı.
LogoConnect Kural Tanımları - Script Kural tanımlaması yapılan ekranda üst seçenekler siyah renkte görünmekteydi, seçeneklerin siyah görünmemesi sağlandı.
LogoConnect Fatura Gönderim ekranında Şematrona takılan Faturalar için çıkan uyarı ekranının Not Defterine kayıt edilmesi sağlandı.
LogoConnectSYS İşyeri Bazlı Çalışma Alanı tanımındaki İş Yeri numarası alanı 3 karakterden 4 karaktere çıkartıldı.
Hata alan faturaların tekrar gönderiminde başarılı durum kodu alması halinde ilk gönderilen faturanın LogoConnect - Konsol ekranında Hata Aldı sekmesinde gösterilmemesi sağlandı.
LogoConnect e-Arşiv uygulaması kapsamında İhracat Operasyon Fişlerinin (Yabancı Bölgeye İhracat) e-Arşiv Faturası olarak gönderilmesi sağlandı.
e-Arşiv Faturası LogoConnect Hareketlerine Sunucuda İmzalandı ve Sunucuda Hata Alındı statüleri eklendi.
e-Arşiv ve e-Fatura modüllerinin açık olduğu bir Çalışma Alanında, e-Fatura için görüntü şablonu seçilip e-Arşiv için seçilmediğinde "Veritabanı Sunucusu Hazır" değil uyarısı alınıyordu, uyarı "e-Arşiv Görüntüleme Şablonu Seçin" şeklinde değiştirildi.
ERP'de Sunucuya İletildi, GİB'te İşlendi - Alıcıya İletilecek ve Alıcıda İşlendi - Başarıyla tamamlandı statüsündeki Temel e-Faturaların İptal edilmemesi sağlandı.
e-Fatura Uygulaması kapsamında Tevkifatlı olarak kesilen Satınalma İade Faturalarında satırlara ve dip toplama Tevkifat ile ilgili detay bilgiler eklenmiyordu, bilgilerin satış faturasında olduğu gibi iade faturasına da eklenmesi sağlandı.
FDA gönderimlerinde Firmaya Gönder (Düz) işleminde "(321111014) veriler paketlenemedi." hatası alınmaktaydı, hata alınmaması sağlandı.
LogoConnect içerisindeki e-Fatura Test Aracının UBL 2.1 ile uyumlu hale getirilmesi sağlandı.

ftp://download.logo.com.tr/Windows/KOBI/GUNCEL/GO_PLUS/2.35.00.00/

 

İletişim

  Email us at: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  +90.212.5105868

   +90.212.5109839

   Yenidoğan Mh. 45/3 Sk. No:15/5 Zeytinburnu / İSTANBUL

Follow us

Offcanvas Menu